
Verhogen of verlagen
U wilt weten of de pensioenen worden verhoogd of verlaagd. Het antwoord is: in 2025 verhogen we de pensioenen met 2,3%.
We verhogen de pensioenen in 2025
In 2025 gaan de pensioenen omhoog met 2,3%. Dit geldt voor iedereen die bij ons pensioen krijgt, opbouwt of heeft opgebouwd. Op 1 januari 2026 willen we overgaan op de nieuwe regels voor pensioen. Daar houden we ook genoeg geld voor over. Bekijk de gevolgen van de verhoging voor de verschillende leeftijden.
Beleidsdekkingsgraad bepaalt of we verhogen/verlagen
Of we de pensioenen verhogen of verlagen, hangt af van hoeveel geld we hebben. We kijken daarvoor naar de beleidsdekkingsgraad.
Verhoging van de pensioenen in de laatste 5 jaar
Jaar | Verhoging pensioen | Stijging prijzen |
---|---|---|
1 januari 2025 | 2,3% | 2,3% |
1 januari 2024 | 2,25% | 4,5% |
1 januari 2023 | 1,0% | 10,7% |
1 januari 2022 | 0% | 1,5% |
1 januari 2021 | 0% | 1,5% |
Gemiste toeslag
We proberen elk jaar uw pensioen mee te laten stijgen met de prijzen. Dat is in de afgelopen jaren niet altijd gelukt. Onze financiële situatie was daarvoor niet goed genoeg. Als de prijzen méér stijgen dan de pensioenen, noemen we dat ‘gemiste toeslag’.
Als onze financiële situatie heel goed is, kunnen we de gemiste toeslag later inhalen. We verhogen uw pensioen dan op een later moment alsnog. Maar u heeft hier niet automatisch recht op.
Vanaf 1 januari 2026 gaan we over naar de nieuwe regels voor pensioen. Gemiste toeslagen tot 1 januari 2026 worden dan niet meer ingehaald. Dat is onderdeel van de overgang naar de nieuwe regels.